Национал (2008) /Япония/ спечели Минисветовно 2018
//

16.07.2018
Отборът на Национал (2008) /Япония/ спечели минисветовното първенство по футбол 7, което БАМФ и Посолството на Русия организираха в София по време на Мондиал 2018!

Другият ни отбор от набора Национал (2008) /Мароко/ спечели третото място в турнира. В минисветовното участваха 32 отбора от София, Пловдив, Перник, Пазарджик, Елин Пелин, Ботевград,  Симитли и Петрич.

Сред тях бе и един отбор на Национал (2009), който излезе от групата си, но отпадна на осминафиналите. Първенството започна на 14 юни заедно с Мондиала в Русия и завърши на 13 юли, два дни преди финала в Москва.

В мача за третото място Национал (2008) /Мароко/ се наложи с 2:1 над Левски (2009) /Саудитска Арабия/. Двата отбора и техните родители останаха на Баухаус Арена, за да гледат финала и след това участваха в награждаването.

Преди началото на шампионския мач капитаните на финалистите Национал (2008) /Япония/ и Царско село (2008) /Колумбия/ пуснаха 7 бели гълъба, символизиращи мира между хората и народите и основната цел на футбола - да сприятелява деца, възрастни и клубове от близо и далеч.

Двубоят започна с гол за Национал, а в края на първата третина съперникът изравни. Втората и третата част преминаха под игровата доминация на нашите момчета, които създадоха множество голови положения. Вратарят на Царско село и гредата запазиха интригата до последните минути на срещата.

Минута преди края на мача непримиримостта на момчетата от Национал даде резултат – бърза комбинация изведе лявото крило на отбора, който празнуваше рожден ден, на чиста позиция и той без да се бави стреля от движение в далечния ъгъл – греда и гол за 2:1. Това бе мечтан подарък за ЧРД.

След края на мача двата отбора и техните треньори се поздравиха и дойде време за награждаване.

Организаторите се бяха постарали - в чудесната атмосфера с музика, мажоретки и заря, се заредиха награди и изненади:  купи, медали, индивидуални отличния и отборни торти, чиято черешка бе подготвителен лагер в комплекса Камчия за победителите.

Припомняме ви, че преди две години Национал (2007) спечели Миниевропейското първенство, което БАМФ организира тогава по време на шампионата на Стария континет.

Благодарим на БАМФ, Посолството на Русия и техните партньори за страхотната организация и на всичките ни съперници за коректното поведение.

Поздравяваме нашите играчи и техните треньори Владимир Лилов и Мартин Симеонов за отличното представяне в турнира и чудесната работа през сезона!

Много снимки от финалните мачове и награждаването на Минисветовно 2018 можете да намерите в официалната страница на ФК Национал във facebook.