//

31.10.2018
Нападателят Емре Дрянов и защитникът Денис Горянов участваха в тридневен лагер-сбор на проектонационалния отбор на България (U15), който се проведе от понеделник до сряда в Дома на футбола - Националната футболна база „Бояна”.

Това са поредни повиквателни за нашите играчи, които са част отбора на Национал (U15). Момчетата на Чавдар Славков и Александър Стоянов се представят много добре в дебютния сезон на Елитната юношеска група до 15 г.

След осем изиграни мача нашите момчета имат актив от 13 т. (4 п., 1 р., 3 з.) и делят шестото място в класирането с отборите на Локомотив (Пловдив) и Черно море (Варна).

В последния кръг Национал се наложи над Черно море с 2:1 в интригуващ двубой, игран в НСА. Домакините започнаха вихрено и създадоха куп положения пред вратата на съперника. Първо Кристиан Иванов удари гледа и при добавката Стоян Зайков стреля близо до вратата,  след това силен удар на Борис Маринов бе избит от защитник на Черно море от голлинията. Национал поведе с автогол, а малко преди края на полувремето Емре Дрянов вкара за 2:0 с красив удар от дъгата на наказателното поле, който можете да видите тук.

След почивката гостите успяха да върнат един гол, но момчетата от Национал играха стабилно до края на срещата, която завърши с четвъртата им победа за сезона.

Национал повежда на Черно море.

Голът на Дрянов бе негов пети от началото на първенството в Елитната до 15 г. Седмица след мача с Черно море имаше пауза в това първенство и той изигра силен мач и за Национал (2003) при успешното гостуване на Левски в зоната за юноши младша (2002/2003), завършило с победа с 3:2 за нашите момчета.

Дрянов има 5 гола в 8 мача за Национал (U15) в Елитната юношеска група до 15 г.

В следващите три мача от Елитната до 15 г. отборът на Национал ще гостува на Левски и Славия, след което ще домакинства на Лудогорец (Разград).